2. El Garanti İle Yeni Bir Dönem Başlıyor | Tur Assist

2. El Garanti

Sıfır kilometre otomobil veya motorlu taşıt almanın en önemli avantajlarından biri otomobilin sorunsuz veya arızasız olmasından ziyade garanti kapsamında olmasıdır. Aynı şekilde ikinci el otomobil alınmak istenen bir motorlu taşıtın da sorunlu olmasından ziyade garanti kapsamında olmaması can sıkıcı bir durumdur.

İkinci el garanti
İkinci el garanti – Tur Assist Warranty Paketleri

Sıfır aldığınız bir araçta sorun yaşasanız dahi bunu garanti sayesinde ücretsiz ve sıkıntısız bir şekilde atlatabilecekken, sorunsuz aldığınız ikinci el bir araçla sonradan yaşayacağınız bir sorun tamamen sizin cebinizden karşılanacaktır. Ancak yapılmak istenen yeni düzenlemelerle bu durum artık değişiyor.

2. el garanti ile kullanılmış taşıtlarda yeni bir dönem

İkinci el otomobil veya motosiklet almak herkese göre değildir. Öncelikle birçok insan kendisini bu konuda yetersiz görür ve ikinci el araç almaya yanaşmaz. Etraflıca düşündüğümüzde bu seçimi çok da haksız bulmayız. Çünkü piyasada birçok arızalı ve sorunlu araç sorunsuz gibi satılmaya çalışılmaktadır. Dolayısıyla otomobildeki arızaları veya problemleri ilk bakışta anlayacak teknik bilgiye sahip olmayan veya nasıl anlaşılabileceğini bilmeyen kişilerin bu işe girişmekten kaçınması son derece normaldir.

İkinci El Garanti
İkinci El Garanti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin açıklamalarından anladığımız kadarıyla bu sektöre yeni bir düzenleme getirilmek isteniyor. Yapılması istenilen düzenlemeye göre aynı sıfır araç alındığında verilen garanti gibi ikinci el satışında da bir garanti söz konusu olacak. Belirlenecek bu garanti ya belirli bir süre ya da belirli bir kilometre şeklinde sınırlanacak ve ikinci el satış yapan galeriler veya bu işle ilgilenen iş merkezleri müşterisine bu garantiyi vermek zorunda olacak.

Bakanın açıklamalarına göre aracına güvenen ve dürüst iş yapan galerici veya satıcı için herhangi bir sorun yok. Çünkü belirlenecek kilometre veya süre sınırı makul bir sınır olacak. Ancak müşterisine arızalı veya sorunlu araç satan kişi bu sorunu alıcıya bildirmek durumda olacak ve bu şartlar altında, satış gerçekleşecek.

Bu düzenleme ile ikinci el otomobil almaya çekinen alıcıların da piyasaya dahil olması ve ikinci el otomobil pazarında yeni bir canlılık yaşanması bekleniyor.

Bakanın yapmış olduğu konuşmaya göre sektörün büyük çoğunluğu bu düzenlemelere olumlu karşılık vermiş durumda, ancak düzenleme yayımlanana kadar yapılacak düzenlemeye karşı itirazlar dinlenerek gerekirse değişiklikler yapılacak.

Unutmayın, Tur Assist’in tüketicilerin beğenisine sunduğu Warranty otomobil garanti paketleri, üretici garantisi bitmiş otomobilinizi arıza durumlarına karşı güvence altına alır. Otomobilinizde meydana gelen mekanik ve elektrik kaynaklı arızaların tespit ve onarımını sağlayan Warranty Pratik, ikinci el garanti ürünleri gibi otomobilinizde oluşabilecek beklenmeyen masrafların finansal yüklerine karşı sizi korumaya alır. Üstelik Warranty otomobil garanti paketlerini www.turassistleyasam.com sitesinden kolayca satın alabilirsiniz.

İkinci el garanti paketlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ya da garantili ikinci el kategorimizi inceleyebilirsiniz.

API –>