Araçlarda Cam Tamiri Neden Önem Arzeder? | Tur Assist

Cam Tamiri

Cam, hem yaşadığımız mekanların hem de seyahat ettiğimiz araçların vazgeçilmez parçalarındandır. Bu açıdan bakıldığında camla ilintili tüm sistemlerin de kullanıldığı alana göre kendi kalitesini artırması önem arz eder. İşte tam da bu sebeple günümüzde araç camlarının kalite bakımından bir hayli üst noktaya eriştiğini görebiliyoruz.

Camların kolay kırılmaması ya da kırılması halinde bir anda tuzla buz olmaması birçoğumuzu hayrete düşürüyor. Hatta çatlak cam tamiri işleminin bile artık çok kısa zamanda gerçekleştirilebilmesi, eski teknoloji ile yeni teknolojinin birbiriyle kıyaslanması açısından belirgin bir fark ortaya koyuyor. Peki, araçlarda cam nasıl çatlar, çatlak cam tamiri nasıl yapılır?

Araçlarda cam tamiri

Çatlak cam nedir? Cam neden çatlar?

Camın çatlaması, parçalara ayrılarak dağılmayacak bir şekilde yarılması demektir. Araçların camları, dışarıdan gelen bir darbeye maruz kaldıklarında, deforme olarak ya çatlarlar ya da direkt kırılırlar.  Cam çatlaklarına genellikle diğer araçların tekerleklerinden fırlayan mıcır ve benzeri küçük taşlar sebebiyet verir.

Çatlaklara anında müdahale ederek, çatlağın daha da büyümesine ve camın tamamen kırılmasına engel olabilirsiniz. Özellikle yukarıda değindiğimiz üzere, teknolojinin ilerlemesi ve yeni kimyasalların geliştirilmesi çatlak olan camların tamirini daha kolay ve pratik hale getirilmiştir. Dolayısıyla bu gelişmeler hem daha fazla para ödememenize hem de zaman kaybetmemenize yardımcı olacaktır.

Cam tamiri neden önemli?

Aslında bu sorunun cevabı gayet basit. Çatlak cam sürüş konforunuzu engelleyebilir, seyahat anında güvenlik riski oluşturabilir. Aynı zamanda yukarıda da değindiğimiz üzere çatlak cam, camın kırılma riskini artırır, dolayasıyla ertelediğiniz tamir masrafları büyüyerek size cam değişimi masrafı olarak geri gelir.

Çatlak cam tamiri nasıl yapılır?

Çatlak camın tamiri için özel olarak vakum makinası geliştirilmiştir. Bu vakum makinası çatlak olan bölgenin tam olarak temizlenmesini sağlar. Camın havası alındıktan sonra çatlağa özel bir solüsyon dökülür ve daha sonra yukarıdan tutulacak olan bir ultraviyole ışık ile birlikte bu solüsyon kurutulur. Cam tam olarak kurutulduktan sonra cila işlemi yapılır ve bölge temizlenir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu işlemin tamamlanma süresi yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir.

Mapfre güvencesiyle Tur Assist tarafından tüketiciye sunulan otomobil garanti paketi Warranty, bugünden yarının risklerini görebilen ve önlem alan akılcı araç sahipleri için geliştirilmiştir. Warranty, aracın en kritik parçalarını güvenceye alan, onarım ve işçilik ücretlerinin karşılanmasını sağlayan kapsamlı bir otomobil garanti paketidir. Unutmayın her araba arızalanabilir, sizinki de!

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, Warranty’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca otomobil garantisi ürünümüz Warranty’yi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.

Araba bakımı kategorimize geri dönebilir ya da Araçlardaki Elektronik Aksam hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: