Çatlak Cam Tamiri Nasıl Yapılır? | Tur Assist

Çatlak Cam Nedir? Çatlak Cam Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatlak cam, camın parçaları ayrılıp dağılmayacak bir biçimde yarılmasıdır. Çatlak cam tamiri ise, otomobilinizin herhangi bir camında bulunan çatlakların kimyasal bir solüsyon yardımıyla tamir edilmesidir. Bu yöntem sayesinde dış etkenlernedeniyle oluşan çatlakların büyüyerek otomobil camının tamamen kırılması önlenmiş, buna bağlı olarak da cam değişimi ortadan kalkmış olur. Özellikle son 10 yıldır kullanılan tamir yöntemlerinde yaşanan gelişmeler, geliştirilen yeni kimyasalların cam çatlaklarını tamamen ortadan kaldırdığını göstermiştir.

Çatlak Cam Tamiri Nasıl Yapılır

Neden cam tamiri yapılmalıdır?

Otomobillerimizin çatlak camları, güvenliğimizi etkileyebilecek durumlar oluşturabileceğinden konunun üzerinde durmakta fayda vardır. Çatlak camlar, gelebilecek ikinci bir darbede ya da yüksek hızlarda tamamen kırılabilir ya da çatlakları büyüyebilir.

Ayrıca göz ardı edilmiş bir cam çatlağının arasına toz ve kirin dolması tamir işlemini zorlaştırabilir ya da imkansız kılabilir.  camın komple değişimi ise, tamirine göre çok daha masraflı bir işlem olduğundan tamire engel bir durum olmadıkça tercih edilmez. Bu nedenle aracımızın camı çatlamışsa mümkün olan en kısa zamanda araç camını tamir ettirmeliyiz.

Çatlak cam tamiri nasıl yapılır?

Çatlak cam tamiri için geliştirilmiş bir vakum makinesi vasıtasıyla çatlak olan bölgenin içi temizlenip havası alınarak çatlak içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Daha sonra üst kısımdan yansıtılan ultraviyole ışık vasıtasıyla bu solüsyon kurutulur. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra bölge cilalanır ve temizlenir. Tüm bu işlemler 10 dakikadan kısa bir süre içerisinde tamamlanır.

Çatlak cam tamiri nerelerde yapılmalıdır?

Çatlak cam tamiri hizmeti, özel uzmanlık ve özel cihazlar gerektiren bir konu olduğundan dolayı birçok serviste sağlanamamaktadır. Ancak özel servislerde kaskodan faydalanarak ya da cüzi fiyatlara bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Mapfre güvencesiyle Tur Assist tarafından tüketiciye sunulan otomobil garanti paketi Warranty, bugünden yarının risklerini görebilen ve önlem alan akılcı araç sahipleri için geliştirilmiştir. Warranty, aracın en kritik parçalarını güvenceye alan, onarım ve işçilik ücretlerinin karşılanmasını sağlayan kapsamlı bir otomobil garanti paketidir. Unutmayın her araba arızalanabilir, sizinki de!

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, Warranty’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca otomobil garantisi ürünümüz Warranty’yi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.

Araba bakımı kategorimize geri dönebilir ya da Rotil Arızaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: