Her Satılık Araba Alınır Mı? | Tur Assist

Her Satılık Araba Alınır mı? Araba Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Bir satılık araba ilanı görüldüğünde alım kararı vermeden önce detaylı bir araştırma yapmanın yararlı olduğunu konusunda herkes hemfikir. Buna mukabil birçok kişi sıfır araba alırken veya ikinci el araba alırken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Bu yüzden her sene hatırı sayılır bir kitle araba sahibi olduktan sonra mağdur oluyor. Satılık arabalarda dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunuyor

Aatılık Araba

Sıfır araba satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ülkemizde her sene ikinci el araç almayı tercih eden yüzbinlerce insan bulunuyor. Sebep olarak, sıfıra yakın arabaların daha uygun fiyatla satılmasını gösterebiliriz. Öte yandan Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre 2016 yılında 983.720 adet sıfır otomobil ve hafif ticari araç satılmış. Kısaca sıfır bir araç edinmek hala gözde bir tercih olarak dikkat çekiyor.

Siz de sıfır bir araba almaya karar verdiniz ve alırken neleri göz önünde bulunduracağınızı bilmiyor musunuz? İşte dikkat etmeniz gereken hususlar:

  • Satın alacağınız araba hakkında detaylı karşılaştırmalara ve kullanıcılar tarafından yapılan yorumları inceleyin.
  • Arabayı satın almadan önce mutlaka test sürüşüne çıkın.
  • Arabanın yakıt testlerini inceleyerek bütçenize uygunluğunuzu test edin.
  • Arabada sıkça karşılaşılan teknik problemlere göz atın.
  • İhtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri taşıyor mu inceleyin.

Birçok kişi sadece görüntüsünü beğendiği için aldığı arabalarda maalesef ki hüsrana uğruyor. Bunun nedeni; satın alınan arabanın donanım, teknik ve konfor açısından beklentileri doğru bir şekilde karşılamıyor olmasıdır. Bu yüzden alacağınız araç içinize sinene kadar test sürüşlerinde bulunun veya araştırmalarınızı dikkatlice yapın.

İkinci el araba satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

İkinci al araba almak oldukça zordur. Hele ki satılık araba ilanları arasında karar vermek sürecin en zaman alan kısmıdır. Üstelik ikinci el arabalar içi verilen yalan veya sahte beyanlar işleri daha da zorlaştırır. Bu yüzden ikinci el araba satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur:

  • Arabanın daha öncesinde geçirmiş olduğu kazalar ve hasar kayıtları,
  • Aracın kilometresinin gerçek olup olmadığı,
  • Motor gibi gözle görülemeyen parçaların durumu,
  • Aracı daha önce kimin hangi amaçla kullandığı,

önem arz eder. Unutmayın ki garantili bir araç satın almak oto ekspertiz ile başlar. Eğer satın alacağınız aracın üretici garantisi bittiyse araca garanti isteyin. Örneğin Tur Assist Warranty paketleri sağladığı garanti ile geceleri rahat uyumanızı sağlar.

Tur Assist’in sunduğu yeni nesil otomobil garantisi “Warranty” her ihtiyaca uygun farklı paket seçenekleri ile üretici garantisi bitmiş araçlar için yepyeni bir fırsat sunar. Kısaca Warranty, satın alacağınız araçta karşılaşabileceği mekanik ve elektrik arızaların finansal yüklerinden sizi kurtarır. Nasıl mı?

Silindir kapağından pistonlara kadar motor parçaları, dişlilerden redüktöre kadar şanzıman sistemi, marş motorundan alternatöre kadar elektrik aksamı Warranty otomobil garanti paketleri ile güvence altına alınır. Üstelik tespit ve tamirat dahil işçilik giderleri bu kapsama tabidir.

Unutmayın, her araba arızalanabilir, sizinki de. Warranty otomobil garanti paketleri sayesinde aracınızda oluşabilecek arızalar için endişelenmenize gerek kalmaz. Üretici garantisi biten aracınızı garanti altına alırsınız, böylece aracınızı satarken de aracınıza artı değer katarsınız.

Üstelik güvenceli ekspertiz hizmeti sayesinde aracınızın son durumu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Warranty otomobil garanti paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de kolayca satın alabilirsiniz.

“Garantili İkinci El” kategorimize geri dönebilir, ya da “Garantili ikinci el otomobil ve Sıfır otomobil Satın alma rehberimizi” inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: