İkinci El Araçlar Hakkında Temel Bilgiler | Tur Assist

İkinci El Araçlar Hakkında Bilgiler

İkinci el bir araca sahip olmak, özellikle son yıllarda getirilen ek vergiler ve artan döviz kurunun getirdiği zamlar ile birlikte her kesimden bireylerin ilk tercihi olmuş durumda. Otomobil satıcıları ise sıfır araç satışı yapmaktansa artan ikinci el araç talebi doğrultusunda ikinci el araç satışının karlılığına dikkat çekiyor. Birçok otomobil galerisinin ikinci el pazar yeri ya da ilan sitesi açtığını görmek ise bu tutumu doğrular nitelikte.

İkinci El Araçlar

İkinci El Araçlar

İnternetten ikinci el araç nasıl araştırılır?

İnternet üzerinden ikinci el araç bakmak kuşkusuz hepimizin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Gerek araç satın almak gerekse ikinci el piyasasını öğrenmek için olsun zaman zaman ilan sitelerinde vakit harcarız. Peki ilan sitelerinden ikinci el araçları nasıl araştırmalıyız?

  • İlanın detaylarını iyi anlamalı ve buna istinaden araç modelini yakından tanımalıyız. Örneğin, kliması bulunmayan bir modele klimalı şeklinde detay girilmiş olabilir.
  • İlgili ilanda açıklama kısımlarını okumak bize araç hakkında ipuçları verebilir.
  • Aracın fiyatını yükselten ekstra parçalara dikkat etmeliyiz. Örneğin, fotoğraflarda görünen çelik jantlar aracın ikinci el fiyatını artırmış ancak ilan detaylarına bu bilgi girilmemiş olabilir.
  • Aklımızdaki soru işaretlerini satıcı ile iletişim kurarak gidermeliyiz.

İkinci el araç nasıl alınır?

Eğer internet üzerinden ikinci el araç satın almaya karar verdiysek ilandaki detayları iyi okuyup anlamamızda fayda var. Hatta aracı görmeye giderken yanımızda işini iyi bilen bir otomobil ustası götürme yararımıza olacaktır. Bu tür tespitler için oto hasar uzmanlarından yardım almak günümüzde en çok yararlanılan kaynaktır. Ancak böyle bir imkanımız yok ise aşağıdaki maddeleri takip etmek de faydalı olacaktır:

  • Araç şase numarasını karşılaştırmak ve varsa kaza geçmişini öğrenmek için e-devlet şifresiyle sorgulama yapmak.
  • Aracın kaskosu var ise kasko şirketinden siciline dair bilgi istemek.
  • Aracın daha önce boyatılmış olup olmadığını incelemek.
  • Araç boyatılmış ise altında yatan sebepleri öğrenmek.
  • Aracın kilometresine dikkat etmek. Bazı araçların rektifiye yapılarak kilometresi sıfırlanabilir. Bu gibi araçların rektifiye yapıldığını koltuk, kapı, konsol döşemeleri ve vites topuzunun deforme olmasından anlayabiliriz. Hiçbir aracın 10.000 kilometrede döşemeleri ve vites topuzu deforme olmaz.

İkinci el araçlar için garanti arasanız

Tur Assist, Warranty otomobil garanti paketleri ile üretici garantisi bitmiş araçlardaki güvenilirlik riskini tamamen ortadan kaldırıyor. Otomobilinizde meydana gelen mekanik veya elektrik kaynaklı arızaların tespit ve onarımını sağlayan Warranty paketleri, satın alacağınız ikinci el arabalarda oluşabilecek beklenmeyen masrafların finansal yüklerine karşı sizi korumaya alıyor.

Otomotiv sektöründe birçok markanın uzatılmış garanti hizmetlerini yıllardır başarıyla sağlayan Tur Assist’in bireysel müşterilerine sunduğu Warranty paketleri, otomobilinizin motor ve şanzıman gibi kritik parçalarını güvence altına alan bir garanti paketidir.

Warranty paketleri, aracınızın kritik parçalarını korumaya almasının yanı sıra, özellikle satın almayı düşündüğünüz aracın alım sürecini hızlandırmak için size önemli avantajlar sağlar. Warranty hizmetinin sağladığı ücretsiz ekspertiz desteğiyle satın almayı planladığınız aracınızın son durumunu kritik etme şansına sahip olursunuz.

Dolayısıyla garantili bir aracı satın alarak, oluşabilecek arıza masraflarının finansal yüklerine karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca Warranty otomobil garanti paketlerimizi www.turassistleyasam.com sitemimizden de satın alabilirsiniz.

Garantili İkinci El kategorimize geri dönebilir ya da “Garantili İkinci El Otomobil ve Sıfır Otomobil Satın Alma Rehberimizi” inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: