3 Soruda Direksiyon Dersi | Tur Assist

Direksiyon Dersi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sürücü kursunda verilen direksiyon eğitiminin dışında ek olarak direksiyon dersi alınması sürücü adaylarının araç kullanmayı öğrenme evresinde sıkça ikileme düştüğü bir diğer konudur. Çünkü ehliyet almak için gittiğimiz kurslarda verilen direksiyon eğitimleri, kimilerine yetersiz gelir. Bu yüzden özel direksiyon kurslarının da önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Direksiyon dersi

Direksiyon dersi

Günümüzde insanların, ehliyet aldıktan hemen sonra trafiğe çıkma eğilimi oldukça yüksektir. Bu durum yetersiz bir eğitimle birleştiğinde, kaza riski kaçınılmaz bir boyuta gelir. Dolayısıyla ilave bir direksiyon dersi sürüş deneyiminize katkıda bulunur.

Neden direksiyon dersi?

Direksiyon eğitimi öncelikle, daha bilinçli sürücülerin yetişmesini sağlar ve direksiyona olan hakimiyeti artırarak, trafik kazalarını belirli bir oranda düşmesine yardımcı olur. Özellikle yeni araç kullanmaya başlayan bireylerin daha ciddiye alması gereken bir eğitim sürecidir. Ciddiye alınmadığı takdirde sebep olacağı sonuçlar sevimsiz kazaları da beraberinde getirecektir.

Kimler direksiyon dersi almalı?

Direksiyon dersi

Direksiyon dersi

Her sürücü adayı, trafiğe çıkmadan önce iyi bir şekilde direksiyon dersi almalıdır. Bu bakımdan, ehliyet sınavına girmeden bu konuda yetkinlik kazanılması hem ehliyet alma sürecini hızlandıracak hem de ilk trafik deneyimlerinde daha güvenli bir sürüş sağlayacaktır.
Bazı durumlarda da eğitim ile pratik arasına uzun bir zaman girebilir. Söz gelimi ilk ciddi sürüş deneyiminizi, ehliyetinizi aldıktan 3-5 sene sonra yaşayabilirsiniz. Özellikle kişilere tahsis edilen şirket araçlarında dönem dönem benzeri durumlar sıkıntı yaratabilr.

Dolayısıyla, teori ile pratik arasındaki süre uzadıkça, trafiğe çıkmadan direksiyon dersi almanın faydası yüksek olacaktır.

İdeal süre nedir?

Araba kullanmanın ne kadar sürede öğrenilebileceği eğitim alan kişiye bağlı olmakla beraber, eğer araç kullanma pratiği fazlaysa bu kişiye bir ders bile yeterli olabilir. Deneyimi olmayanlar için bir hafta boyunca ortalama her gün iki saat verilen direksiyon dersi belirli bir seviyeye gelmenize yardımcı olacaktır.
Unutmayın, yeterli bir direksiyon deneyimine sahip olduktan sonra trafiğe çıkmak olası risklere karşı kendinizi ve aracınızı garanti altına alır. Tur Assist Warranty otomobil garanti paketleri de aracınızı olası arızalara karşı güvence altına alır.
Tur Assist’in Mapfre güvencesi ile sunduğu yeni nesil otomobil garantisi “Warranty” aracınızın karşılaşabileceği mekanik, elektri arızalarının finansal yüklerinden sizi kurtarır.
Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, Warranty’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.
Ayrıca otomobil garantisi ürünümüz Warranty’yi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.
“Direksiyon Dersi Hakkında Sık Sorulan Sorular” “İleri Sürüş Teknikleri” kategorisine geri dönebilir ya da “Güvenli Sürüş Kuralları İçerisinde Sürücüye Düşen Sorumluluklar” yazımıza göz atabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: