Güvenli Sürüş Teknikleri Sertifikası Nereden Alınır? | Tur Assist

Güvenli Sürüş Teknikleri Sertifikası Nereden Alınır?

 

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nedir?

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası, trafik kurallarını ihlal etmeden, diğer araç ve sürücülerin varlığını göz önünde bulundurarak yolda güvenli ve doğru bir sürüş yapmak için, eğitimli ve uzman kişiler tarafından verilen sürüş sertifikasıdır.

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır – Tur Assist

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır?

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi sonucunda, katılımcılar yola çıkmadan önce kendilerinin ve aracının güvenliği ile ilgili bütün önlemleri alabilme, aracının kontrolünü yapabilme, trafikte güvenli sürüş tekniklerini bilme yetilerine sahip olurlar.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi sonucunda, güvenli sürüş teknikleri sertifikası, konusunda uzman ve eğitimli kişiler tarafından verilir. Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır, sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra, güvenli sürüş eğitimi sürecine daha yakından bakabiliriz.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi hangi konuları kapsar?

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır – Tur Assist

Araca binmeden önce yapılması gereken dış kontroller eğitim kapsamına bir örnek olarak verilebilir. Lastik diş derinliği, lastik hava basıncı, bijon somunlarının sıklığı, fren testi, direklerin yerine olup olmadığı, fren balatalarının kontrolü, motor yağ seviyesinin kontrolü, fren lambalarının kontrolü, cam silecek suyunun kontrolü, aydınlatma farlarının kontrolü, akü elektrolit seviyesinin kontrolü bu dış kontroller arasında yer alır.

Eğitim esnasında, tıpkı araca binmeden önce yapılan kontroller gibi, araca bindikten ve sürücü koltuğuna oturduktan sonra uyulması gereken kurallara da yer verilir. Direksiyonu bir saat olarak düşünürsek 9:15’i gösterecek biçiminde tutulması, kafa koruyucu kontrolü, araç koltuğu kontrolü, dikiz ayna kontrolü, emniyet kemeri kontrolü, gülük kilometre kontrolü gibi işlemler bu uygulamalara örnek olarak verilebilir.

Güvenli bir sürüş için yolda yapılması gerekenler

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası nereden alınır ve yola çıkmadan neler yapılmalıdır, sorularının yanıtlarını bulduğumuza göre, yolda güvenli bir sürüş nasıl sağlanır sorusunun yanıtlarını arayabiliriz.

Güvenli bir sürüş için öncelikle;
• Sürücünün doğru pozisyonu alması gerekir.
• Hız limitlerine dikkat edilmeli, trafik ve işaret levhaları göz ardı edilmemelidir.
• Diğer sürücülere ve yayalara dikkat edilmelidir.
• Takip mesafesine uygun bir sürüş sağlanmalıdır.
• Kavşaklara, dar yol kesimlerine, virajlara, tünel ve köprülere yaklaşırken mutlaka yavaşlanmalıdır.
• Hava koşullarına uygun bir sürüş yapılmalıdır.
• Geceleri uzun farlar kullanılmalı, gece araç takibi esnasında ise kısa farlar kullanılmalıdır.
• Yük dolu bir aracın iniş, çıkış, duruş ve kalkışlarına dikkat edilmelidir.
• Aşırı hızdan kaçınılmalı, ani ve sert frenler yapılmamalıdır.

Tur Assist her zaman sizinle

Unutmayın, güvenli sürüş teknikleri ile olası risklere karşı kendinizi garanti altına alabileceğiniz gibi Tur Assist Warranty otomobil garanti paketleri ile de aracınızı olası arızalara karşı güvence altına alabilirsiniz.

Tur Assist’in Mapfre güvencesi ile sunduğu yeni nesil otomobil garantisi “Warranty” her ihtiyaca uygun farklı paket seçenekleri ile üretici garantisi bitmiş araçlar için yepyeni bir fırsat sunar. Warranty, aracınızın karşılaşabileceği mekanik ve elektrik kaynaklı arızaların finansal yüklerinden sizi kurtarır.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, Warranty’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca otomobil garantisi ürünümüz Warranty’yi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.

“Güvenli Sürüş Teknikleri Sertifikası Nereden Alınır? “ yazımızdan İleri Sürüş Teknikleri kategorisine dönebilir ya da “Hayat Kurtaran İleri Sürüş Teknikleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: