İleri Sürüş Eğitimi İle Riskleri Minimize Edin | Tur Assist

İleri sürüş eğitimi nedir?

İleri sürüş teknikleri eğitiminin amacı, sürücülere üst seviyede araç hakimiyetini öğretmek ve trafikte yapılan hataların bu sayede önüne geçmektir. İleri sürüş eğitimini tamamlayan bir sürücü, öğrendiği özel sürüş teknikleriyle seyir halindeyken defansif hareketleri yapabilir hale gelir. Eğitimi tamamlayanlar, sürücülerin yaptığı hataları birebir uygulamalarla öğrenerek otomobile  hakim olma yeteneklerini artırmış olurlar.

İleri Sürüş Eğitimi

İleri sürüş eğitimi

İleri sürüş tekniği eğitimi almadan önce kişilere simülasyon denemeleri yanı sıra psikolojik testler de uygulanır. Sürücülere verilen bu eğitimde, virajları dönerken ya da kaygan zeminde savrulan arabaya hakim olma, engellerden düzgün metotlarla kaçma, optik yanılma manevraları yapma gibi detaylı konular öğretilir.  Eğitim sırasında birçok konu hakkında pratik uygulamalar yapmak için özel geliştirilmiş mekanizmalardan yararlanılır. Bu eğitimin sonucunda sürücüler, çok farklı zeminlerde araç kullanabilir hale gelirler.

İleri sürüş eğitimi, kazaları önlemek için önemlidir!

Her ne kadar otomobillerde abs, eps gibi sistemler bulunsa da; bu güvenlik ekipmanlarının doğru kullanımı, ülkemizdeki ehliyet kurslarında yeterince öğretilmemekte ve yeterince pratik çalışma yapılmamaktadır. İleri sürüş eğitimi alan sürücüler, güvenlik ekipmanlarını hangi durumlarda nasıl kullanacaklarının pratiğini yaparlar. Değişik yol tutunma koşullarında önlerine çıkabilecek çeşitli engellerle nasıl başedebileceklerini öğrenmeleri; bu sürücüleri trafikte daha güvenle hareket edebilir hale getirir. Trafik sırasında güvenli sürüş, tehlikeyi anlama ve konsantrasyon, bu eğitimin en önemli parçasıdır.

Bu tarz bir eğitim almak için ehliyet sahibi olmak ve trafikte normal şekilde araba kullanabiliyor olmak yeterlidir. İleri sürüş eğitimi veren birçok kuruluş, adayların bu eğitime hazır olup olmadığını anlamak için, onları akan trafikte ortalama 1 saatlik bir sürüş değerlendirme testine tabi tutar. Bu sınavdan geçen adaylar, ileri sürüş teknikleri eğitimini almaya hak kazanır.

İleri Sürüş Eğitimi

İleri sürüş eğitimi

İleri sürüş eğitimlerinin bir diğeri de özellikle başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı koruma polislerine verilir. Bu eğitimlerde bariyer geçme, darbe alma, darbe vurma gibi hassas konular üzerinde durulur.

Ayrıca ağır vasıtalar için, iş makineleri için sürüş teknikleri,  vinç yük kaldırma ileri sürüş teknikleri, ralli ve yarış teknikleri, offroad sürüş teknikleri için güvenli ve defansif ileri sürüş eğitimleri ayrı kategorilerde verilmektedir.

Sizler ileri sürüş teknikleri ile olası riskleri minimize ederken Tur Assist de Warranty paketleri ile aracınızda çıkabilecek olası arızaları güvence altına alır, aracınızın karşılaşabileceği mekanik, elektrik arızaların finansal yüklerinden sizi kurtarır.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, Warranty’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca otomobil garantisi ürünümüz Warranty’yi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.

“İleri sürüş eğitimi nedir?” yazımızdan İleri Sürüş Teknikleri kategorisine gidebilir ya da “Bu Kurallara Uymadan Araba Kullanma” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: