Yakıt Tasarrufu İçin 5 İpucu | Tur Assist

Yakıt Tasarrufu Yapmanın 5 Basit Yolu

Günümüzde modern araçlardan daha fazla yakıt tasarrufu ve daha gelişmiş bir sürüş konforu beklenmektedir. Öte yandan yakıt tasarrufu, bir aracın nasıl kullanıldığı ile de yakından ilintilidir. Aşağıdaki 5 basit kurala dikkat ederek, aracınızdaki yakıt tüketimini kolayca azaltabilirsiniz.

Yakıt tasarrufu

Yakıt tasarrufu yapmanın yolları

Yakıt tasarrufu için yapılması gerekenler

1) Otomobilinizde ne kadar çok ağırlık taşırsanız, aracınızdaki yakıt tüketimi o kadar artacaktır. Söz gelimi, mevsim değişimlerinde bagajda taşınan lastikler, gereksiz eşyalar, bisikletler aracınızın yakıt tüketimini gereksiz yere artıran ağırlıklardır. Aracınızı mümkün olduğu kadar boş tutun.

2) Lastik basıncı yakıt tüketimi ile doğrudan alakalıdır. Lastikleriniz ideal basınca sahip değillerse, sizi normalden daha fazla gaza basmaya yöneltebilir, dolayısıyla daha fazla yakıt tüketmenize sebebiyet verebilirler.

3) Aracınızı boştayken stop edin. Boş viteste geçen 5 dakika, sadece daha fazla yakıt tüketmenize değil tüm parçaların gereksiz yere daha fazla yıpranmasına sebebiyet verir.

4) Periyodik bakımlar aracınızın kesinlikle daha az yakıt tüketmesine yardımcı olur. Hava, yağ ve yakıt filtrelerini değiştirmek, yağ değişimini atlamamak gibi uyacağınız basit kurallar hem aracınızın performansını artırır, hem de aracınızın ömrünü uzatarak daha az yakıt sarf etmesine yardımcı olur. Kullanım kılavuzunda belirtilen bakım çizelgesini ihmal etmeyin.

5) Aracınızı nazik kullanın. Ani ivmelenmeler ve ani frenler, hem daha fazla yakıt tüketmenize hem de aracınızı daha çabuk eskitmenize sebebiyet verir. Aynı şekilde trafik kurallarına uymak, sizin ve çevrenizdeki diğer araçların güvenliğini artıracağı gibi daha aracınızın daha az yakıt tüketmesine yardımcı olacaktır.

Yukarıda değindiğimiz 5 basit kurala uymak size yakıt tasarrufu anlamında ciddi katkı sağlar. Tur Assist Warranty otomobil garanti paketleri de aracınızı olası arızalara karşı güvence altına alır.

Tur Assist’in Mapfre güvencesi ile sunduğu yeni nesil otomobil garantisi “Warranty” aracınızın karşılaşabileceği mekanik, elektrik arızaların finansal yüklerinden sizi kurtarır.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, Warranty’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca otomobil garantisi ürünümüz Warranty’yi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de satın alabilirsiniz.

İleri Sürüş Teknikleri kategorisine geri dönebilir ya da Yağışlı Havalarda Emniyetli Araba Kullanma Teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: